XI. Letňanský železňák – krásné 6. místo

Už tradičně patřila třetí dubnová sobota soutěži hasičské všestrannosti O pohár starosty Letňan – Letňanský železňák. Za naší jednotku se zúčastnilo družstvo ve složení Tomáš, Petr, Pepa, David Hájek, Marek Mor a Tonda.

Je již zvykem, že každé dva roky se pořadatelé snaží obměňovat soutěžní disciplíny a tak jsme byli lehce nervózní, co si na nás připravili.

Soutěžili jsme v těchto disciplínách:

Jízda zručnosti: V této disciplíně jsme museli udělat průjezd našemu Manovi odházením špatně stojícího auta a poté musel řidič Petr prokázat svoje dovednosti v jízdě na přesnost. Po ukončení jízdy nás čekala ještě malá rozcvička v podobě přetažení hasičského Trambuse pomocí lana na určenou vzdálenost.

Záchrana z výšky: Práce s nastavovacími žebříky a následná sebezáchrana pomocí lana a hasičského opasku.

Hašení budovy: Královská disciplína celé soutěže, ve které se pomocí jednoho C proudu v dýchací technice musí uhasit reálně hořící dům a nalézt v něm pohřešovanou osobu.

Dopravní nehoda: Po příjezdu na místo disciplíny nás čekala simulovaná dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Jeden automobil byla na boku a druhý hořel v motorovém prostoru. Museli jsme nejprve uhasit oheň. Následovalo vyproštění zaklíněné osoby v bezvědomí z auta na boku a poskytnutí předlékařské první pomoci všem účastníkům nehody.

Orientace v neznámém prostoru: Úkolem byla správná součinnost dvou průzkumných skupin a velitele a nalezení předmětů. Simulace zakouřeného prostředí byla provedena zaslepením zorníků masek dýchacích přístrojů.

Práce s motorovou pilou: Výměna řetězu, provedení kombinovaného řezu a odvětvování na trenažéru. To celé v jednom časovém limitu. Druhá část úkolu byla řezání ruční pilou tzv. kaprem na čas a přesnost.

Poslední disciplínou byla silová štafeta: Na začátku provedla dvojice soutěžících smotání 4 hadic C do kotouče, jejich vynesení do prudkého kopce a následné uložení na předem připravenou podložku. Poté následoval zrychlený přesun na další stanoviště, kterým byla 1,5 m vysoká bariéra, kterou musela dvojice překonat a 5x si přes bariéru předat hasicí přístroj CO2, následovalo překonání žebříku, podlezení atletické překážky, přesun dvou 20l kanystrů a závěrečný sprint do cíle. V okamžiku doběhnutí první štafety startovala k plnění disciplíny štafeta druhá.

Zde jsou veškeré fotografie (autor Petra Maršálová)

XI. Letňanský železňák 16.4.2016

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *