Konečně je naše!

Sobotním odpolednem 18.9.2021 se uzavřela jedna část naší historie a začali jsme psát historii novou na adrese SDH Satalice – U Arborky 729.

Za přítomnosti starosty MSH Praha, kamarádů hasičů z okolí, zástupců satalických profi hasičů a široké veřejnosti jsme z rukou paní starostky Milady Voborské a paní místostarostky Leony Táborské převzali symbolický klíč od naší nové zbrojnice. Slavnostnímu přestřižení pásky předcházelo, kromě zdravic přítomných hostů, i poděkování naši paní starostce SDH Anně Malinové od paní starostky a místostarostky a požehnání zbrojnice panem farářem Stanislawem Górou.

Tento slavnostní akt byl součástí Dne otevřených dveří, kde jsme se mohli příchozím pochlubit naším krásným novým zázemím, sbírkou historických i současných kronik, pohárů a medailí za sportovní úspěchy, vozovým parkem a hasičským vybavením. Pro děti byla připravena zábava v podobě osvědčeného hašení domečku, ale i skákací hrad.

Pro návštěvníky, které přepadl hlad či žízeň, jsme si připravili drobné pohoštění v podobě párků v rohlíku, klobás, chlebíčků, piva, limonády a spousty dobrot, které napekly naše šikovné holky.

Rád bych poděkoval všem, kteří nám pomohli úspěšně dokončit tuto dlouhou a strastiplnou cestu k našemu snu.

Na závěr bych rád vzpomenul na otce myšlenky na novou hasičárnu, který se bohužel této stavby nedožil, a doufám, že je tam nahoře s naší prací spokojen. Díky Jirko

Tomáš Maršál, velitel SDH

Kompletní fotogalerie zde (autoři fotek: p. Piroch, Petra Maršálová)