Lezecký výcvik 14.7.2012 Černolice

Po dlouhém plánování se nám konečně podařilo uskutěčnit lezecké školení pro členy naší výjezdové jednotky. Vedení výcviku se ujali zkušení  instruktoři p. Malina a p. Biganovský a vybrali nám výborné prostředí skal nad obcí Černolice.

Po nutném probrání teoretických záležitostí jsme se konečně dostali k praktickému výcviku.Při něm jsem si vyzkoušli různé druhy slaňovacích prostředků, zásady sebejištění a pracovního polohování a také různé způsoby výstupů po laně.

Po zvládnutích základních dovedností si pro nás naši instruktoři připravili dva úkoly: Při prvním jsme měli povést záchranu zraněné osoby uvízlé v nepřístupném terénu pomocí vytažení. Toto jsem provedli improvizovaného kladkostroje.

Druhý úkol byl neméně zapeklitý. Jednalo se o záchranu osoby uvízlé na laně. I s tímto problémem jsme se zdárně vypořádali, ale nutno dodat že bez odborného vedení by se nám to zřejmě nepodařilo.

I přes lehce nepříznivé počasí se výcvik vydařil a doufám že se ho příště zčastníme v hojnějším počtu.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *