Preventivní akce s Dopravním podnikem

Součástí plánu práce celoroční činnosti kolektivu mladých hasičů SDH Satalice bylo uskutečnění akce pro kolektivy mladých hasičů, které působí ve Sborech dobrovolných hasičů po celé České republice. Na autobusové garáži Dopravního podniku hlavního města Prahy jsme se sešli, abychom přivítali malé i velké návštěvníky nejen z těchto řad.

Tato akce proběhla za podpory Odboru školství, mládeže a sportu Magistrátu hl.m. Prahy, DP hl. m. Prahy a vedení provozovny DP-A Klíčov.

 

Hasiči Praha Satalice zde ve spolupráci se Sbory dobrovolných hasičů Praha Ďáblice, Letňany a kolegy z Hasičského záchranného sboru Dopravního podniku uspořádali preventivní akci pro děti z kolektivů mladých hasičů. Pozvání přijali i rodiče naší hasičské mládeže, přátelé se svými rodinami a další návštěvníci z řad složek IZS a zaměstnanců DP hl. m. Prahy.

Pořádající Sbor dobrovolných hasičů Satalice  poskytl celou svou vozovou flotilu, čítající DA Tranzit, CAS 20 Man a CAS 32 Tatra 815, jimiž byly zajišťovány zážitkové jízdy po areálu autobusových garáží. Hasičský záchranný sbor DP se zde prezentoval technickým vozem Tatrou 815 včetně posádky.

 

Sbor dobrovolných hasičů z Letňan se do programu zapojil s AZ 30, žebříkovou IFOU, která byla využita k předvedení ukázek výstupu do 30 metrů ve volném prostoru. Sbor dobrovolných hasičů Ďáblice poskytl CAS 32 Tatru 148 a K 24 Liaz, kterými zajišťoval zdroj vody pro plnění soutěžních disciplín.

Pro návštěvníky byla přichystána tzv. „stezka hasiče“, jejíž součástí byly čtyři soutěžní disciplíny. Jednalo se o překážkovou dráhu, jejíž cílem bylo proběhnout osmi pneumatikami, překonat bariéru a úkol zakončit nastříkáním vody na hasičský terč za pomoci džberové stříkačky. Druhou disciplínou bylo pospojovat hasičské hadice a vytvořit vedení dvou proudů. Disciplínou číslo tři bylo uhasit pomyslný plamen v nástřikovém domečku a na závěr u posledního stanoviště vyplnit hasičský kviz. Po absolvování všech úkolů mohly děti získat zajímavé věcné ceny. Ti nejmenší si měli možnost vymalovat hasičské omalovánky.

 

Nejmenší návštěvníci s radostí přivítali možnost svezení v hasičském voze, které s nimi prakticky po celou dobu trvání akce pendlovaly po areálu autobusových garáží. Při jízdě nechyběly zapnuté světelné majáky.

 

Více informací v zápisu z kroniky http://www.sdhsatalice.eu/mladi-hasici/kronika/

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *