Hasičské soustředění v Krkonoších

O víkendu 13.9.-15.9. se naši mladí hasiči společně s mladými hasiči z Ďáblic stejně jako minulý rok zúčastnili hasičského soustředění ve Velké Úpě v Krkonoších.

Po příjezdu jsme se ubytovali v pěkném penzionu, který jsme měli jen pro sebe. V sobotu ráno nás příliš nepotěšilo počasí, neboť lilo jak z konve, ale jelikož jsme tvorové přizpůsobiví, tak jsme si upravili celý suterén a přípravy na blížící se závod požárnické všestrannosti jsme s dětmi zvládli uvnitř.

V přízemí jsme vytvořili stanoviště s požární ochranou, uzlováním a základy topografie. V prvním patře potom na mladé hasiče čekala zdravověda.

Soutěživým dopolednem nás provázel náš kamarád Péťa, který s námi strávil celý víkend.

Péťa je zrakově postižený, leč je to skvělý  muzikant a ještě skvělejší masér. Všichni vedoucí si  od něj nechali provést odbornou masáž zad a šíje. Odpoledne jsme se s dětmi vydali lanovkou na Portáškovy boudy a odtud pěknou procházkou lesem zpět dolů do Velké Úpy. Cestou jsme si nemohli odříct zastavení v penzionu Jana na borůvkové limonádě a někteří si dali i borůvkový koláč.

Na neděli jsme se s místními dobrovolnými hasiči domluvili na prohlídce místní hasičské stanice. Místní hasiči jsou zařazeni jako JPO II. a disponují repasovanou Tatrou 815 a Manem. Při prohlídce hasičské stanice jsme si měli možnost prohlédnout pěkně vybavené zázemí stanice vč. klubovny mladých hasičů, které tu začali po několikaleté odmlce opět vést. Během příjemného rozhovoru jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, například, že tu mají skvělou spolupráci s profesionálními hasiči, jak jsou plně využíváni v případech mimořádných událostí i při jakých vážných událostech místní „horská“ jednotka požární jednotky zasahovala.

V odpoledních hodinách jsme se vydali na cestu k domovu…

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *