Den dětí ve školce

V 9:30 se školkou rozezněl signál vyhrazený pro oznámení požáru. Tím se rozběhla cvičná evakuace, kterou začala oslava dne dětí s hasiči. Pri kontrole počtů evakuaovanych zjistilo ze se na seřadište nedostavila paní hospodářka. Díky rychlému zásahu hasičů, se jí podařilo najít a pomocí nasazené vyváděcí masky zachránit. Za to byli zasahující odměněni potleskem přihlížející dětí.

Ti bylo ukončeno cvičení a mohla začít zábava. Pro děti jsme si připravili 4 stanoviště, které postupně všichni navštívili. Na nich se seznámili s náplní práce hasičů, jejich vystrojí a výzbrojí. Déle si vyzkoušeli hašení hořícího domečku, pohyb v zakouřeném tunelu.

Na posledním zastavení se dozvěděli o práci policie a mohli si například vyzkoušet, jaké to je mít v ruce opravdovou pistoli.

Po ukončení ukázek nasledoval zlatý hřeb dopoledne a tím bylo tradiční řádění v pěně.

Dětem i hasičům se návštěva líbila a těší se na další setkání.